Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

ΑΜΦΙΑΛΗ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ 0-2

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι από πλευράς φάσεων ο Αμπελακιακος πήρε το πρωτο εκτός έδρας τρίποντο κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα της Αμφιαλης με σκορ 0-2 .
Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα που διεξήχθη σήμερα στις 3+30μμ στο γήπεδο των σιταποθηκων στο Κερατσίνι, οι παίκτες του Μπάμπη Σκλάβου έδειξαν ποιος θα ήταν το αφεντικό. Εκτός των δυο γκολ που σημείωσαν ο νεαρός Σγουρδας Σταμ. στο 28 λεπτό και ο Κωσταντάκης Στέλιος στο 68 λεπτό, η ομάδα μας έχασε και αλες ευκαιρίες όπως στο 75 λεπτό σε τετ ατ τετ του Κόκλιώτη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Τέλος αξιοσημείωτο είναι η αποβολή του Σταφσουλαι στο 27 λεπτό με απευθείας κόκκινη κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο ποδοσφαιριστή και είχε σαν αποτέλεσμα να μείνει η ομάδα με δέκα παίκτες.