Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

Παλικαρίσια νίκη. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2-1

Μια σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας επί της δυνατής ομάδας του Ικάρου στο γήπεδο των Αμπελακιων με σκορ 2-1, ο Αμπελακιακός από το 35 λεπτό αγωνιζόταν με 10 παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Σταυράτη, παρ όλα αυτά όμως οι παίκτες μας δεν το έβαλαν κάτω και ενώ η ομάδα του Ικάρου προηγήθηκε στο 19' μετά από δυο λεπτά και σε ανατροπή του Σταφσουλάι μέσα στην περιοχή ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι που εκτέλεσε ο Κρουστάλης και έφερε το παιχνίδι στα ίσια μέχρι το 89 που μετά από βολέ του τερματοφύλακα Π. Μαγιάτη ο συνήθης ύποπτος με ατομική ενέργεια νίκησε στην έξοδο του τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με απ ευθείας σουτ έγραψε το τελικό  2-1.